Par www.taurini.lv un autoriem

Sveiks, tauriņu entuziast! Ja esi nokļuvis šeit, Tev noteikti ir lielāka vai mazāka interese par tauriņiem. Šīs lapas autori, Sintija un Didzis Elferti, arī ir tauriņu entuziasti. Es, Sintija, aizraujos ar tauriņu fotografēšanu, un esmu visu šeit publicēto tauriņu foto autore, bet Didzis pārzin datu analīzi un dažādus tehniskus jautājumus, kas vajadzīgi mājas lapas izveidei un karšu zīmēšanai.

Kad mēs sākām aizrauties ar tauriņiem, 2010.gadā, mani pārsteidza skopā informācija, kas tīmeklī bija pieejama par Latvijas dienastauriņiem. Tāpēc 2011.gadā, kad bija sakrājušās bildes vairāk kā pusei no Latvijā sastopamajiem dienastauriņu sugām, ar vīru nolēmām izveidot savu mājas lapu https://dabasfoto.wordpress.com, kurā publicētu savas fotogrāfijas un izveidotu sarakstu ar Latvijas dienastauriņiem. Mājas lapā tika publicētas arī tauriņu izplatības kartes, kas tika izveidotas par pamatu ņemot Uģa Piterāna apkopojumu par portālā dabasdati.lv ziņotajiem tauriņu novērojumiem.

Pēc nelielas pauzes tauriņu vērošanas jomā un mājas lapas informācijas atjaunošanā, esam ķērušies pie mūsu mājas lapas aktualizēšanas un uzlabošanas. Tāpēc tagad tā pieejama šeit www.taurini.lv. Plānojam pakāpeniski papildināt tauriņu fotogrāfijas arī ar citu informāciju, kas varētu būt noderīga tauriņu entuziastiem, izmantojot informāciju no portālā dabasdati.lv publicētajiem tauriņu novērojumiem, informāciju no N.Savenkova, I.Šulca Latvijas tauriņu kataloga (2010) un dienastauriņu noteicējiem.

Izmantojot mājaslapā atrodamās fotogrāfijas nekomericiāliem nolūkiem, atsauce uz autoru un mājaslapu www.taurini.lv obligāta.
Ja fotogrāfija nepieciešamas komerciāliem mērķiem, jāsazinās ar autoru: taurini@taurini.lv.

Lai veiksmīga tauriņu vērošana!
Sintija Elferte